UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Treść regulaminu

  • USG jamy brzusznej

Nieinwazyjne badani, które pomaga odpowiednio wcześnie wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządów jamy brzusznej. Badanie ocenia strukturę następujących organów wewnętrznych: nerek, wątroby, trzustki, śledziony, pęcherzyka żółciowego.

  • USG tarczycy

Badanie określa wielkość, rozmiar, położenie i strukturę tarczycy. Jest pierwszym etapem rozpoznania chorób tego narządu i zalecane w przypadku obciążenia wywiadem rodzinnym w jak również w objawach sugerujących nieprawidłowości funkcjonowania organu.

  • USG węzłów chłonnych

Podstawowe badanie umożliwiające ocenę wielkość i strukturę miąższu węzłów chłonnych oraz stosunku do otaczających tkanek. Wskazanie : powiększenie, bolesność węzłów chłonnych, zmiany w obrębie skóry nad węzłami.

  • USG ślinianek

Podstawowe badanie diagnostyczne w przypadku powiększenia lub bolesności ślinianek przyusznych lub podżuchwowych. Ocenia echogeniczność miąższu, obecność torbieli i guzów a także rozmiar szyjnych węzłów chłonnych.Wskazania do wykonania badania: powiększenie i bolesność ślinianek, podejrzenie kamicy przewodów, wyczuwalne palpacyjnie guzy okolicy ślinianek.

  • USG tętnic wewnątrz-czaszkowych

Badanie umożliwia ocenę parametrów przepływu w wewnątrz-czaszkowych odcinkach tętnic kręgowych i szyjnych, naczyniach koło tętniczego mózgu i tętnicach ocznych. Wskazanie do badania: zwężenie tętnic wewnątrz-czaszkowych, odcinków tętnic do-głowowych, monitorowanie przepływu po udarach mózgu i krwawieniach podpajęczynówkowych.

  • USG aorty i tętnic biodrowych

Badanie służy do oceny ewentualnego tętniaka, obecności skrzeplin i ocenie przepływów w obrębie tętniaka. Ocenia zmiany miażdżycowe w obrębie aorty. Wskazania do badania: nietypowe bóle pleców i kręgosłupa( po wykluczeniu zmian zwyrodnieniowych), rodzinne obciążenie tętniakiem aorty. 

  • USG moszny

Badanie pozwala na diagnozowanie przyczyn powiększenia jąder (ropień, skręt, guz, wodniak, żylak). Usg przprowadza sie również w przpadku niepłodności męskiej. Wskazania do badania: bóle jąder, powiększenie moszny, diagnostyka niepłodności, urazy moszny, przedwczesne dojrzewanie.